Tag: бошковвиќ

Министрите Шекеринска и Бошковиќ на вежбата „Одлучен удар“на Криволак

На армискиот полигон „Криволак“, министрите за одбрана на Република Северна Македонија и на Република Црна Гора, Радмила Шекеринска и Предраг Бошковиќ ќе присуствуваат на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот