Tag: бошњаковски

Бошњаковски: Продолжуваат разговорите за законот за јавно обвинителство

Продолжуваат разговорите меѓу власта и опозицијата за Законот за јавно обвинителство, со кој треба да се реши идниот статус на Специјалното јавно обвинителство.Ова го...

Бошњаковски: Владата очекува да се обезбеди двотретинско мнозинство за уставните измени

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски на денешната прес-конференција поврзана со одлуките од синоќешната 93. владина седница ги повтори очекувањата на Владата за постигнување двотретинско...

Прес-конференција на портпаролот на Владата на Република Македонија, Бошњаковски и министерот...

Видео од прес-конференцијата на портпаролот на Владата на Република Македонија и министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски по 55-тата редовна владина седница.

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот