Tag: бојкотирачи

Силјановска Давкова задоволна од првиот круг, ќе ги бара гласовите и...

Кандидатот за претседател на ВМРОДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова е задоволна од резултатот од првиот круг од претседателските избори. Смета дека ова за неа е...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот