Tag: бпп

Осигурителната индустрија во третиот квартал со умерен раст во сите сегменти

Осигурителната индустрија во Република Македонија заклучно со третиот квартал од годинава бележи умерен пораст во сите сегменти во своето работење и покрај нагласеното влијание...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот