Tag: брако

Велешки „Брако“ ќе го промовира првото возило на водороден погон во...

Велешката компанија „Брако“ денеска во кругот на фабриката ќе го презентира првото возило на водороден погон во Европа, нов модел целосно развиен и произведен...

Фирма на Анѓушев доби 160.000 евра од Фондот за иновации

Фондот за иновации додели 160.000 евра на сметката на „Каст Инвест“, компанија чиј косопственик е вицепремиерот Кочо Анѓушев, објави телевизијата Канал 5.Сопственици на „Каст...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот