Tag: Братислава

Ковачевски ќе учествува на форумот „ГлобСек“ во Братислава

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски од денес до петок ќе учествува на Форумот за безбедност „ГлобСек“ што се одржува во главниот град на Република...

Првиот меѓуградски лет на „Еркар“

„Прототипот 1“ на летачкиот автомобил „Еркар“ (Aircar Prototype 1), опремен со мотор на БМВ и обично гориво, го изврши првиот меѓуградски лет меѓу аеродромите...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот