Tag: брајдс

Свадбата на годината на принцот Хари и Меган Маркл ќе чини...

Свадбата за која зборува цел свет на принцот Хари и актерката Меган Маркл, која е закажана за 19 мај во дворецот Виндзор во Лондон,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот