Tag: Брајтон

Тотенхем го победи Брајтон, јубилеен гол на Кејн

Тотенхем со головите на Деле Али и Хари Кејн во второто полувреме, извојува победа од 2:1 против Брајтон во првиот денешен дуел од англиската...

Тотенхем повторно го одложи отварањето на новиот стадион

Тотенхем сепак нема да го има премиерниот натпревар на новиот стадион на 3 март против Арсенал. Средбата меѓу градските ривали ќе се игра на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот