Tag: брег

Џиновска ајкула снимена блиску брегот на Ирска

– Голема ајкула е снимена од туристи на крстарење во Атлантскиот Океан, недалеку од брегот на Ирска, а некои од нив исплашено врескале гледајќи...

Силен циклон стигнува до брегот на Фиџи, населението во состојба на...

Циклонот Јаса се придвижува кон Фиџи и станува се посилен, предупредија денеска локалните власти и апелираат до населението да биде во готовност.Циклонот е петта,...

Апокалиптични слики од Австралија

Илјадници туристи избегаа денеска од австралиското источно крајбрежје зафатено со пожари, додека војската почна да ги евакуира луѓето на југот. Заладувањето кое почна во вторникот...

Се отстрануваат дивите платформи, повторно се гледа брегот на Охридското Езеро

Сопствениците на угостителски објекти од стариот дел на Охрид, како што беше најавено, викендов ги отстрануваат платформите поставени на брегот на Охридското Езеро.После повеќе...

Силјановска на јога крај брегот на Охридското Езеро

Гордана Силјановска – Давкова, претседателскиот кандидат поддржан од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, го искористи убавиот сончев ден преку практикување јога – вежби на брегот на Охридското...

Хаос во Ерусалим: Трет ден протести, повеќе од 1.000 повредени, еден...

Во Ерусалим, но и во други региони на западниот брег на реката Јордан, продолжија протестите на Палестинците против одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп...

Спасени 130 мигранти кај западниот брег на Грција

Околу 130 мигранти се спасени денес близу западниот грчки брег, откако од бродот со кој пловеле упатиле повик за помош после крајно лошите временски...

Израел ги затвори Западниот брег и Газа

Минатата ноќ Израел ги затвори палестинските територии, Западниот брег и појасот Газа, пред еврејската Нова година која се слави до вторник.Палестинските територии ќе бидат...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот