Tag: бремен

Нови авиолинии од Скопје до Баден и Бремен

На скопскиот аеродром денеска ќе биде одбележано почнувањето на новите летови од и до германските градови Баден-Баден и Бремен, на кои линии ќе лета...

(ВИДЕО) Невреме во Германија, најмалку седуммина загинати

Најмалку четири лица загина, а десетина се повредени во невремето што го зафати северниот и источниот дел на Германија, невремето уриваше дрва и предизвика...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот