Tag: брзина

Казни за 136 возачи во Скопје, 46 за брзо возење

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 136 сообраќајни мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 46, шест за возење без...

Санкционирани 179 возачи во Скопје, 28 за управување со брзина поголема...

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје изречени се вкупно 179 мерки, од кои 28...

Санкционирани 448 возачи во Скопје, од кои 52 за пречекорена брзина

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 448 санкции, меѓу кои за пречекорување на дозволената брзина на движење...

Санкционирани 272 возачи во Скопје, од кои 63 за пречекорена брзина

– На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 272 санкции, меѓу кои 63 прекршоци за пречекорување на дозволената...

Од 331 санкционирани возачи во Скопје, 93 се за пречекорена брзина

Во текот на вчерашниот ден во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, на територијата на град Скопје изречени се вкупно 331...

Од 339 санкционирани возачи во Скопје, 108 се за пречекорена брзина

Во текот на вчерашниот ден во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје изречени се вкупно 339...

Во Скопје санкционирани 393 возачи, од кои 164 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје биле изречени вкупно 393 санкции, меѓу кои возење...

Санкционирани 346 возачи во Скопје, 150 за пречекорена брзина, 28 мотоциклисти

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се 346 санкции, меѓу кои за возење без возачка дозвола на 17 лица,...

Автобусот на Дурмо турс имал вграден уред со кој се манипулирала...

„Во автобусот на Дурмо турс имаше вградено уред со кој се манипулирала брзината на движење на тахографската лента, изјави на денешното рочиште за автобуската несреќата...

„Најлудо“ се вози на Скопската обиколница, нови бројачи за брзина и...

Со брзина од 150 километри на час се движеле над 13.300 автомобили на Скопската обиколница во текот на септември годинава. На патот Тетово –...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот