Tag: брис

Супер брзи израелски тестови за Ковид, готови за 20 секунди

Израелска компанија денес соопшти дека добила европско одобрување за својот брз тест за корона вирус и дека е подготвена да помогне во покренувањето на...

Преку КОВАКС за Северна Македонија 103.200 вакцини против Ковид-19, испораката кон...

Преку КОВАКС механизмот, Северна Македонија ќе добие 103.200 дози вакцини против Ковид-19, од вкупно 337,2 милиони, кои оваа Иницијатива на ОН планира да ги...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот