Tag: бритамец кобра

Кобра гризна Британец кој прележал маларија, денга треска и Ковид-19

– Британски хуманитарец се бори против слепило и парализа откако беше каснат од кобро. Тој претходно се изборил со маларија денга треска и Ковид-19.Јан...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот