Tag: британска влада

Британска Влада: Граѓаните и бизнисмените не се подготвени за брегзит без...

Плановите на британската влада да ја напушти Европската унија договор може да предизвикаат големи нарушувања што би влијаеле на снабдувањето со лекови и одредени...

Конкурс на британската Влада за доделување Чивнинг стипендии

Британската Влада за учебната 2020/2021 година ќе додели над 1.500 Чивнинг стипендии на глобално ниво, кои претставуваат значајна инвестиција на Велика Британија за развојот...

Британската Влада разнишана од оставките на неколку министри поради договорот за...

Неколку министри во британската Влада денеска поднесоа оставки во знак на протест поради договорот на премиерката Тереза Меј со Брисел за излезот на Велика...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот