Tag: Брита Ернст

Брита Ернст, мистериозната сопруга на новиот германски канцелар

Јоаким Зауер изминатите 16 години ги помина главно во сенка на Ангела Меркел. Сопругот на германската канцеларка не се туркаше во прв план. Ги...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот