Tag: бродско

Локализиран пожарот кај село Девич, Бродско

Пожарот кој вчера околу 14 часот избувна во атарот на село Девич, Бродско, е локализиран ноќеска по полноќ, со помош на армиски единици и...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот