Tag: броење

Бајден бара да се пребори секој глас–Трамп да запре броењето

Секој глас мора да се преброи, побара денеска на Твитер демократскиот кандидат за американски претседател Џо Бајден, во време кога неколку клучни сојузни држави...

Гласање, броење, резултати, жалби – какви се правилата

– На 3.480 избирачки места во земјава на десеттите предвремени парламентарни избори можат да гласаат 1.814.263 граѓани запишани во Избирачкиот список.Гласањето на овие парламентарни...

Гласање, броење, резултати, жалби

На 3.480 избирачки места во Републикава и на 32 во странство на шестите претседателски и предвремените локални избори за градоначалник на Охрид и Ново...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот