Tag: Бронкс

(ВИДЕО) Пожар проголта зграда во Њујорк, 19 загинати

Најмалку 19 лица, меѓу кои девет деца, загинаа во пожар во станбена зграда во Њујорк, јави Би-Би-Си.Пожарот, наводно, избувнал на вториот или третиот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот