Tag: брофинг

Османи и Димитров ќе брифираат во Комисија на Бундестагот за напредокот...

Вицепремиерот задолжен за европски прашања и шефот на дипломатијата Никола Димитров денеска ќе ги брифираат членовите на Комисијата за европски прашања во Бундестагот за...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот