Tag: број на пациенти

Во пораст бројот на пациенти со малигни хематолошки заболувања

Се зголемува бројот на новодијагностицирани пациенти со малигни хематолошки заболувања во државава.Минатата година нивниот број изнесуваше 495, а годинава се очекува тој број да...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот