Tag: будење

Најпогодни песни за да нè будат наутро

Австралиски тим научници предводен од д-р Стјуарт Макфарлан, од Универзитетот на Мелбурн, ги препорачува песните како „Good Vibrations” (од американската група „Бич бојс”) или...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот