Tag: булевари

Се реконструираат повеќе улици и булевари во Скопје

„Продолжуваат градежните активности за реконструкција на коловозите на поголем број улици и булевари во Скопје“, соопштија од Град Скопје.На територијата на општина Ѓорче Петров...

Нивото на загаденост и денеска високо, јавниот превоз е бесплатен

Мерните станици и денеска покажуваат високо ниво на загаденост со ПМ 10-честичките на повеќе локации во Скопје.Мерењата утрово покажаа дека загаденоста кај Ректорат изнесуваше...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот