Tag: Бундеслига

Сопственикот на Удинезе: Бундеслигата започна на најлош можен начин

Сопственикот на Удинезе, Џампаоло Поцо, го сподели своето мислење за продолжување на сезоната во германскиот шампионат по паузата поради пандемијата на коронавирус.По рестартирањето, се...

Бундеслига: Победи на Баерн, Хофенхајм и Хамбург

Фудбалерите на Баерн од Минхен го победија денеска на гости Хановер со 3:0, во натпревар од 31 коло од германската Бумдеслига, Хофенхајм беше убедлив...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот