Tag: Бундес лига

Бундес лига: Фудбалер на Ајнтрахт предизвика хаос

Слична работа веројатно никогаш не е видена на терените на Бундес лигата. Актери беа фудбалерот на Ајнтрахт, Давид Абрахам и тренерот на Фрајбург, Кристијан...

Матеус го советува Анчелоти: Биди строг, ќе настане хаос

Легендата на Баерн, Лотар Матеус го предупреди тренерот на Баварците, Карло Анчелоти, дека мора под итно да заведе ред меѓу играчите, после протестот и...

Лајпциг не го дава првото место во Бундес лигата

Фудбалерите на Лајпциг ја победија на свој терен екипата на Шалке со 2:1, во натпреварот од 13 коло од Бундес лигата и се вратија...

Бундес лига: Борусија го победи Баерн

Фудбалерите на Борусија го победија на свој терен Баерн од Минхен во дерби натпреварот од 11 коло во Бундес лигата.Единствениот гол на мечот го...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот