Tag: бурки

Холандија забрани бурки во школи, болници, институции…

Горниот дом на холандскиот парламент вчера усвои закон со кој се забранува носење на велови кои го покриваат лицето во јавни згради како што...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот