Tag: Бурсаспор

Експлозии во Истанбул, најмалку 13 загинати

Две силни експлозии одекнаа вечерва во близина на „Водафон“ арената, стадионот на фудбалскиот клуб Бешикташ, во Истанбул.Според првите информации, една експлозија се случи во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот