Tag: бухајра

Во железничка несреќа во Египет 19 загинати, 38 повредени

Најмалку 19 лица загинаа, а 38 се повредени по судар на два воза во Египет.До нeсреќата дошло кога два патнички вагони се откачиле од...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот