Tag: буцет

Општина Тетово во 2021 година ќе има буџет од над 27...

Советот на општина Тетово на денешната 37-ма седница го усвопи буџетот за 2021 година. Општината ќе има приходи од 1 милијарда 675 милиони 322...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот