Tag: бујар

Османи во посета на Албанија

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска ќе оствари повеќе средби со државниот врв на Република Албанија, во рамки на еднодневната работна посета...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот