Tag: вакцина ковид-19

Анкета: 44 отсто од Грците не би сакале да се вакцинираат...

Доколку постоеше одобрена и бесплатна вакцина за коронавирусот, 44 отсто од Грците не би сакале да се вакцинираат, наспроти 50 проценти од анкетираните, кои...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот