Tag: вакцинирано

МЗ: Речиси 47 отсто од населението над 18 години е вакцинирано...

Вакцинацијата се одвива со добро темпо на територијата на целата држава. Заклучно со 26 септември, со една доза вакцина против Ковид-19 вакцинирани се 46,9...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот