Tag: вакцини синофарм

Пристигнаа 200.000 вакцини „Синофарм“ во Македонија

Двесте илјади вакцини „Синофарм“ пристигнаа изутринава во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје.Пратката со вакцини ја пречекаа министерот за здравство Венко Филипче и амбасадорот на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот