Tag: вакцини фајзер

Во Штип пристигнаа 1.000 дози на „Фазјер“

Во штипскиот вакцинален пункт од денеска почна аплицирање на прва доза на вакцини. Дијана Коцева-Миланова одговорен лекар на пунктот во салата „Јордан Мијалков“-Штип за...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот