Tag: валета

Заврши авантурата на Болт во Австралија

Светскиот рекордер во спринт на 100 и 200 метри, Усаин Болт се раздели со Централ Коуст маринерс. Австралискиот клуб објави дека Болт го одбил...

Зоран Заев на средба со претседателката на Малта, Марија Луис Колерио...

Во рамките на официјалната посета на Република Малта, премиерот Заев утрово оствари средба со претседателката Марија Прека на која се разговараше за зајакнување на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот