Tag: валути

Крипто грозница ги зафати Русите

Вкупниот годишен обем на трансакции во криптовалути кои во 2021 година ги направија руските државјани изнесуваат пет милијарди долари, според најновите податоци на Централна...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот