Tag: ванчо апостолов

Три кривични пријави против градоначалникот на Неготино

Полицијата во Неготино поднесе три кривични пријави против градоначалникот Ванчо Апостолов поради постоење основано сомнвеање дека сторил кривични дела „злоупотреба на службена положба и...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот