Tag: Вараждин

Украл 133.000 евра, купил криптовалути и станал милионер

Општинското јавно обвинителство во Вараждин, Хрватска, товари дваесет и шестгодишен државјанин на Босна и Херцеговина дека пред три години измамил фирма од Лудбрег. Тој од...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот