Tag: варвицитиотис

Варвициотис: Важен ден за Европската унија одлуката за Северна Македонија и...

Ова е важен ден за Европската унија, а со одлуката за почеток на пристапни преговори со Северна Македонија и Албанија, се потврдува стратешката агенда...

Варвициотис: Го контролираме правилното спроведување на Договорот од Преспа

Алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Милтиадис Варвициотис на неговиот официјален Твитер профил, обраќајќи се до „оние кои замислуваат тајна дипломатија“, ги објави...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот