Tag: варна

Џоломарите од Бегниште ги избркаа злите духови и освоија награда на...

Џоломарите од Бегниште ги избркаа злите духови и освоија награда на карневал во Варна, Бугарија.Претседателот на џоломарската група, Орданче Лазаров информираше за МИА дека...

Вучиќ: Договорот меѓу Скопје и Атина е добра вест за целиот...

Српскиот претседател Александара Вучиќ на прес конференцијата по состанокот на „Балканската четворка“ во Солун со премиерите на Грција, Бугарија и Романија изјави дека во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот