Tag: вархеји

Вархеји оптимист дека Северна Македонија и Албанија ќе ги испорачаат реформите...

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји е оптимист дека Северна Македонија и Албанија ќе ги испорачаат реформите потребни за зачленување во Европската Унија.– Двете земји...

Еврокомесарот за проширување Вархеји утре во Скопје

Европскиот комесар за соседска политика и преговори за проширување Оливер Вархеји утре ќе допатува во прва официјална посета на Северна Македонија.Како што соопшти Делегацијата...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот