Tag: Вато

Рочишта за „Траекторија“ и „Труст“ во Кривичен суд

Во Кривичниот суд за денеска закажани се судења за предметите  на СЈО „Траекторија“ и „Труст“.Во случајот „Траекторија“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер...

Закажани четири судења за предмети на СЈО во Кривичниот суд

Четири рочишта за предмети на Специјалното јавно обвинителство се закажани неделава во Кривичниот суд.Во вторник, на 26 декември закажани се судења за предметите „Траекторија“...

(ОБНОВЕНО) Случај „Труст“; Замрзнати „Трансмет“, „Елит плаза“, три милиони евра ….

Судијката на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1, Сандра Крстиќ, вчера доцна попладне на барање на Специјалното јавно обвинителство донесе решение за замрзнување...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот