Tag: ватсап

Фејсбук ги менува имињата на Инстаграм и ВатсАп

Компанијата Фејсбук, која во своја сопственост ги има ВатсАп и Инстаграм, планира да ги промени имињата на популарните апликации во „WhatsApp From Facebook“ и...

Хакери го нападнаа Ватсап

„Хакери успеале во апликацијата за размена на пораки Ватсап да инсталираат софтвер што надгледувал одредени корисници, јави Би-Би-Си.Ватсап, во сопственост на Фејсбук, соопшти дека...

Ватсап го ограничи испраќањето на една порака најмногу до пет корисници

„Апликацијата за испраќање пораки Ватсап од денеска го ограничи до пет бројот на корисници или групи на кои може да им се испрати истата...

Инстаграм воведе нова опција, ќе ви се допадне

Пет години откако Фејсбук месинџер го „ископира“ Ватсап“ и лансираше гласовни пораки, сега таа опција ја нуди и Инстаграм, кој е во сопственост на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот