Tag: ваучери

Бектеши: Над 3.500 граѓани со ниски приходи ќе добијат 12.000 денари...

Министерството за економија обезбеди дополнителни 23 милиони денари за ваучери за туризам од 12.000 денари за лица со ниски приходи кои што аплицираа на...

Јавниот повик за издавање ваучери за одмор заврши денеска

„Јавниот повик за издавање потврда-ваучер за користење на средства за организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го...

И годинава ваучери за одмор за вработените со ниски приходи

– И оваа година државата ќе продолжи да им доделува ваучери за одмор на работниците со ниски приходи во домашните туристички капацитети, соопшти денеска...

Утре краен рок за искористување на ваучерите за домашен туризам

Крајниот рок за искористување на ваучерите за туризам е 15 декември 2020 година, соопшти Министерството за економија.Од таму информираат дека заклучно со денешниот ден...

До утре туристичките агенции може да се регистрираат на платформата „Дома...

Лиценцираните туристички агенции кои сакаат да работат со ваучери за туризам, до утре, 10 август, може дополнително да се регистрираат на платформата „Дома си...

Ваучерите за домашен туризам ќе бидат испратени до граѓаните во текот...

Платфрмата domasiedoma.gov.mk и pushimenevend.gov.mk преку која ќе се реализира мерката за ваучери за домашен туризам на Министерството за економија ќе биде оперативна во текот...

Ваучери за младите во вредност од 12 милиони евра

Владата во рамки на третиот пакет економски мерки за директна поддршка на граѓаните и стопанстовто во периодот на вонредна состојба предвиде доделување на три...

Европската комисија препорачува ваучери за откажаните летови и патувања

– Европските авио и туристички компании треба да понудат ваучери за патниците на летовите и туристичките патувања кои биле откажани поради коронавирусот, а кои...

СДСМ: Енергетски ваучери за струја и затоплување

Социјадемократскиот сојуз на Македонија уште во првите шест месеци од формирањето на новата влада ќе се посвети на борбата против огромната сиромаштија, се наведува...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот