Tag: вајар

Интервју со вајарот Андреј Миневски

Скопскиот вајар Андреј Миневски (26) во паркот во населба Методија Андонов – Ченто на 15 декември постави три скулптури на праисториски животни изработени од...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот