Tag: вега

Актерката Вега е првата трансродова жена што ќе доделува Оскар

Чилеанската актерка Даниела Вега е првата трансродова жена која ќе учествува на свеченоста на 90. издание на доделувањето на наградите на Американската филмска академија.Академијата...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот