Tag: велеслалом

Хиршер славеше во Гармиш Партенкирхен

Австрискиот скијач Марсел Хиршер славеше со 2.39,95 минути, што му беше 20 победа во Светскиот куп. Втор беше Швеѓанецот Олсон, а трет Германецот ЛуицМарсел...

Тина Мазе на Похорје се прости од скијањето

Најуспешната словенечка спортистка, светската првенка и олимписка шампионка Тина Мазе се прости од скијањето денеска на Похорје од активно скијање.Мазе на трката за трофејот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот