Tag: велешки театар

Велешкиот театар со „Одам на лов“ викендов настапи на театарски фестивали...

Со најновата хит-комедија „Одам на лов“ од францускиот автор Жорж Фејдо, во режија на Деан Дамјановски, велешкиот театар „Јордан Х. К.-Џинот“ изминатиот викенд успешно...

Во велешкиот театар вечерва премиера на комедијата „Одам на лов“

На големата сцена на Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов“-Џинот“ вечерва од 20 часот премиерно ќе биде изведена претставата „Одам на лов“ со поднаслов Комедија на...

Велешкиот театар со „Црвенкапа“ гостува во Пустец

Велешкиот театар утревечер од 20.30 часот ќе настапи на Македонското културно лето во Пустец, Албанија, со претставата за деца „Црвенкапа“ во адаптација на Сашо...

Хит-комедијата „Првин ќе ме земеш, после ќе ме…“ во велешкиот театар

На Големата сцена на Театарот „Јордан Х. К.- Џинот“, Велес, вечер со почеток во 20 часот ќе гостува независниот театар „Провокација“ со хит-комедијата „Првин...

„Црвенкапа“ во нова продукција премиерно во Велешкиот театар

„Театарот „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ од Велес денеска напладне за организирана посета од ученици премиерно ја изведе претставата „Црвенкапа“ адаптирана од Сашо Димоски и во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот