Tag: велешко

Во Велес и велешко се намалува бројот на новозаболени од Ковид-19

ЈЗУ Центар за јавно здравје-Велес денеска регистрирал пет новозаразени со коронавирусот, откако вчера немаше ниту еден позитивен.„Убава вест е што денеска има и 15...

Изгаснати пожарите во Велешко

Доцна синоќа околу 21 часот целосно беше изгаснат големиот шумски пожар во близина на Богомила и спасен манастирот кај месноста Неделна Вода. Во гаснењето...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот