Tag: Велење

Познат датумот кога Металург ќе гостува во Велење

Екипата на Горење Велење, која е противник на РК Металург во третото коло на ЕХФ Купот, денеска ја објави датата и сатницата за првата...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот