Tag: велиа британија

Во Велика Британија почнува имунизација со вакцината на Оксфорд и АстраЗенека

Во Велика Британија од денеска почнува да се користи вакцината против Ковид-19 на фармацевтската компанија АстраЗенека и Универзитетот Оксфорд.Вкупно 530.000 дози од вакцината досега...

Џонсон: Без ако и ама – Велика Британија ја напушта ЕУ

– Велика Британија ќе ја напушти Европската унија до 31 јануари, истакна денеска британскиот премиер Борис Џонсон по убедливата победа на изборите.– Ќе завршиме...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот